System zabezpieczenia antykradzieżowego transformatorów

Category
Pozostali, Pozostałe

System zabezpieczenia antykradzieżowego transformatorów

System Zabezpieczenia Antykradzieżowego Transformatora – w skrócie System Z.A.T. – to system służący do ochrony przed kradzieżą urządzeń zainstalowanych na dużym terytorium i podłączonych do sieci elektrycznej niskiego napięcia. Zadaniem systemu jest szybkie i wiarygodne przekazanie informacji o ingerencji w dane urządzenie do jego właściciela. Czujnik ZAT-1 to urządzenie, którego zadaniem jest ciągły monitoring chronionego obiektu. Jest odporny na warunki atmosferyczne typowe dla klimatu Polski.

System Z.A.T., dzięki swoim właściwościom, pozwala ograniczyć do minimum, lub wręcz wyeliminować, dość często występujące, i do tego często udane, próby kradzieży transformatorów nn celem ich sprzedaży „na złom”, na portalach aukcyjnych, jako „sprawne, ale używane” bądź spuszczania z nich oleju do napędzania ciągników i maszyn rolniczych.

Jako czujniki sygnalizujące ingerencję w chronione urządzenie wykorzystane są następujące elementy:

–  czujnik napięcia trójfazowego,

–  czujnik drgań (czujnik położenia),

–  czujniki stykowe,

–  czujnik otwarcia obudowy.

Ze względu na szybkość działania i koszty przesyłu danych podstawowym sposobem komunikacji w systemie jest transmisja GPRS. Czujniki ZAT-1 posiadają również możliwość wysyłania komunikatów SMS. W razie problemów z GPRS system może wykorzystać komunikaty SMS do przesyłania powiadomień.

W skład systemu wchodzą:

–  Czujniki ZAT-1,

–  Sieć GSM udostępniana przez operatora sieci komórkowej,

–  Serwer systemu zainstalowany w siedzibie właściciela systemu,

–  Opcjonalnie: stacje oddziałowe,

–  Opcjonalnie: modem GSM.

System Z.A.T. może pracować wykorzystując publiczny APN operatora sieci komórkowej. Jednakże, w celu odcięcia się od ataków hackerskich na system, mocno zaleca się wykupienie u operatora usługi prywatnego systemu APN, pozwalającego na całkowite odseparowanie Systemu Z.A.T. od publicznej sieci Internet.

 

Karta katalogowa (j. polski): System ZAT Pobierz

Catalogue Card (English): ZAT System Pobierz

 

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące przyrządu lub chcielibyście złożyć zapytanie ofertowe lub zamówienie – prosimy o kontakt.