Wykrywacz magnesów neodymowych

Category
Pozostali, Pozostałe

Wykrywacz magnesów neodymowych

mass trading co. oferuje elektroniczny wskaźnik WMN-1, który pozwala w prosty i niezawodny sposób na stwierdzenie prób „oszukiwania” wskazań licznika przez przykładanie magnesu neodymowego. W przypadku stosowania magnesu neodymowego, podczas pomiaru wskaźnikiem WMN-1 zapali się czerwona dioda LED (POLE) i uaktywniony zostaje sygnał dźwiękowy. Prezentowane urządzenie jest wskaźnikiem, który wstępnie identyfikuje liczniki w obudowach metalowych, które poddane zostały działaniu takiego magnesu.

W przypadku liczników indukcyjnych w obudowach z tworzyw sztucznych oraz elektronicznych liczników z przekładnikami zachodzi konieczność przymocowania do licznika elementu wrażliwego na pole magnetyczne. Montażu magnetoczułego elementu (paska) należy dokonać w czasie poprzedzającym kontrolę pola.

Aby jak najszybciej zapobiec narastającemu zjawisku nielegalnego poboru energii elektrycznej przez nieuczciwych odbiorców, mass trading co. proponuje Spółkom Dystrybucyjnym wyposażenie inkasentów we wskaźniki WMN-1.

W przypadku konieczności zastosowania dodatkowych elementów zabezpieczających, proponujemy wykorzystanie pasków magnetoczułych zabezpieczonych jednorazowymi plombami z numerem seryjnym. Paski magnetoczułe w momencie zbliżenia magnesu neodymowego ulegają trwałemu namagnesowaniu.

Wskaźnik WMN-1 jest fabrycznie przystosowany do kontroli liczników energii elektrycznej.

Można go w prosty sposób przystosować do kontroli również innych liczników mediów, np.: wodomierzy czy liczników gazu.

W takich wypadkach przeznaczenie urządzenia należy zaznaczyć w zamówieniu.

 

Karta katalogowa (j. polski): WMN-1 Pobierz

Catalogue Card (English): WMN-1 Download

 

Jeśli macie Państwo pytania dotyczące przyrządu lub chcielibyście złożyć zapytanie ofertowe lub zamówienie – prosimy o kontakt.